identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Tworzenie logotypu, loga, symbolu, identyfikacji wizualnej, profesjonalne projektowanie logo firmy...Oryginalna kreacja plastyczna daje dobry projekt logo, czy też niezły znak firmowy?

Logo firmy to inaczej graficzny znak towarowy spełniający funkcję marketingową, reklamową i jednocześnie informacyjną. Dobry projekt logo (logotyp firmy) poprzez skrótowe, ale dobrze zauważalne i łatwo zapamiętywane przedstawienie symbolu firmy może w znacznym stopniu wpłynąć na pozycję firmy na rynku. Bywa, że logo firmy nadaje posiadaczowi jej produktu prestiżu, bądź świadczy o jego rzetelności i dobrym smaku. Dlatego firma powinna zainwestować w dobry projekt logo firmy.


Super projekty logo, logotypu firmy

Dobre projekty logo staje się często niezłymi znakami firmowymi. Przykładem tego są chwytliwe projekty logo firm, logotypy marek samochodowych, patrząc na znaczek na masce samochodu większość ludzi kojarzy od razu markę samochodu. Co więcej ma pewne wyobrażenie o statusie społecznym i zamożności właściciela. Dobre projekty logo firmy sprawdzają się również w innych branżach. Dlatego stroje sportowców upstrzone są znaczkami logo firm, każda dobra reklama wizualna zawiera zwykle logo firmy ją zamieszczającej. Dobry projekt logo firmy daje wiele korzyści, taka mała rzecz a stanowi o rozpoznawalności produktu i często skłania konsumenta do zakupu, kiedy nie potrafi on porównać jego cech z innymi produktami nie posiadającymi rozpoznawalnego logo firmowego. Dzieje się tak np. przy zakupach sprzętu elektronicznego czy innych produktów na których cechach znają się na dobrą sprawę tylko specjaliści. Dlatego firma powinna położyć nacisk na dobór odpowiedniego projektu logo firmy, rozpoznawalne logo (branding).

 

 

Projektowanie logo, logotypu firmy, skuteczny branding

Projekt logo firmy

powinien opierać się na oryginalnej kreacji plastycznej, często staje się też niezłym znakiem firmowym. Co to jednak znaczy

dobry projekt logo firmy

? Nie chodzi tu o względy czysto artystyczne, przecież klienci danej firmy nie składają się z samych krytyków, znawców i smakoszów artystycznych. W

projektowaniu logo firmy

należy wziąć pod uwagę to, żeby przyciągnęło ono uwagę i spodobało się jak największej rzeszy potencjalnych klientów. Kreacja plastyczna powinna być oryginalna ale nie zbytnio ekstrawagancka. Dobry projekt logo firmy, projektowanie logotypu powinien być też prosty, czyli łatwy do zapamiętania i kojarzyć się z charakterystyką produktu. Nie należy też przesadzać z kolorystyką, dobry projekt logo nie powinien drażnić, ale zaciekawiać i upewniać w poprawności dokonanego wyboru zakupu. Kreacjami plastycznymi logo firmy zajmują się profesjonalne firmy, ale zdarza się że dobry projekt logo firmy wymyśli przypadkowy artysta, a nawet sam właściciel firmy czy któryś z jego pracowników.
PROJEKTOWANIE LOGO FIRMY Dobre projekty logo to podstawa wizerunku firmy. Skuteczne projektowanie logotypu, logo to proces, na który składa się wiele pojedynczych zabiegów, które końcowo mają dać ponadczasowe logo firmy.
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna

Międzynarodowa identyfikacja firmy ma wpływ na lokalny wizerunek danej marki. Nowości o projektowaniu wizerunku – poczytaj co agencja reklamowa Whiteart pisze. Również możesz zapytać znajomych jaką agencję polecają do realizacji projektu logo. Oczywiście zakładam, że zależy Ci na profesjonalnym logotypie na lata.